Hakkımızda

          1997 yılında kurucumuz Ayhan Sezer tarafından temelleri atılan Ayhan Sezer Yağ ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi olarak yağlı tohumların kırılması sonucu üretilen ham yağ ve yarı rafine yağların tedarikini üstleniyor ve 25 yıllık sektör deneyimimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik ürünler sunmayı kendimize ilke edinerek tahıl ve yağlı tohum ticaretini benimseyerek bitkisel yağ sektöründe öncü bir marka olmayı kendimize ilke ediniyoruz.

Dünyada gıda ticaretine ve üretime büyük zarar veren, emsalsiz zamanların yarattığı zorluklara karşın; doğru adımlar atıp iyi karar aldığımız, tecrübelenip daha da güçlendiğimiz bir yoldayız.

         2010 yılında Bandırma’da kurulan 44.000 metrekarelik alana sahip üretim tesisimiz halen aktif olarak çalışıyor. Bu tesisimizin tohum kırma kapasitesi; günlük net 1200 metrik ton, yıllık ortalama 300 bin tona kadar ulaşıyor. Ayrıca tesisimizin içinde ve dışında kuru yüklerin depolanması için 40 bin tona kadar depolama alanı bulunurken 11 bin tona kadar yağ depolayabilen dikey silolar yer alıyor. Tesisimiz;  2973 metre uzunluğa ve yaklaşık 6 ila 12 metre genişliğinde 20 adet rıhtıma sahip, Türkiye’nin en büyük limanı olan Bandırma Limanı’na yalnızca 13 kilometre mesafede yer alıyor. 

        

Ülkemizin en büyük yağlı tohum işleme kapasitesine sahip olan tesisimizde, 6 çeşit tohum farklı ekstrasyonlarda işlenebiliyor ve multi-crush altyapısıyla birçok çeşitte ürünün farklı periyodlarla üretimleri yapılabiliyor. Üretim tesisimizin yanı sıra bütün operasyonlar İstanbul’da yer alan merkez ofisimiz tarafından yürütülüyor.

         Bitkisel yağ endüstrisi sektöründe Türkiye’nin ilk akla gelen üreticilerinden olan, niş ürün işleme altyapısıyla dünyada adından söz ettiren bir marka olmayı amaçlayan şirketimiz; varyasyon tecrübesini sürekli olarak geliştirir ve paydaşlarıyla başarılı işbirlikleri kurmayı hedefler. İşbirliği içinde olduğumuz kurumlarla sadakat, güven ve ahlaka dayalı ilişkiler kurarız. Bilgi ve deneyimi ön yargısız bir şekilde kabul ederek her zaman sektörümüzün en iyilerinden olmayı hedefler ve sorumluluklarımız doğrultusunda belirlediğimiz ticari ahlak ilkelerinden ödün vermeden işlerimizi başarıyla sürdürürüz.

Misyonumuz

Sadakat, güven ve ahlaka dayalı işbirlikleri ile sağlıklı, güvenli, ekonomik ve kaliteli ürünler sunmak en önemli ilkelerimiz. Başarılı bir gelecek ve yetkin bireylerin yetişmesinde bize düşen görevin her zaman arkasındayız. Genç nüfusun sektöre girmesini ve kadınların yağlı tohum sektöründeki rollerini teşvik ederiz.

Vizyonumuz

Yenilikçi bir yaklaşımla sürekli geliştirilen ürün gamımız ve mutlu paydaşlarımız ile bölgenin öncü üreticilerinden olmak ve bu yolda emek vererek ilerlemek.

Değerlerimiz

1. Yenilikçi Yaklaşımlar
Her  zaman önce kendimizle  rekabet eder,  en yeni teknolojiler ve en yüksek kalitede ürünler ile hizmet vermeyi önemseriz.
2. Ülkeye Yatırım
Ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan ülkemizin kalkınmasını ve gelişimini önemser, buna yönelik yatırımlar yaparız.
3. İş Ahlakımız
Ahlak her zaman en önde gelen değerlerimiz arasında yer alır. Vefayı, çıkarlarımızdan üstün tutarak geleceğe doğru yol alırız.
4. Kaliteli Hizmet
Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz bizim en değerlilerimizdir; onlara alım, satım ve üretim konularında her zaman tam destek oluruz.
5. Üstün Bilgi ve Deneyim
Bilgi ve deneyimin üstünlüğüne inanan tecrübeli ekibimizle her zaman gelişime ve değişime açığız.